Асфальтний рисунок 9

Асфальтний рисунок 9

Невільничий ринок зі зникаючим бюстом Вольтера

Невільничий ринок зі зника...

Птахи

Птахи

Felice Varini - 91

Felice Varini - 91

Головна
24.02.2020

Орхідея
Орхідея "Голуб"
Черепи
Черепи
Орхідея-качечка
Орхідея-качечка
Орхідея-тигр
Орхідея-тигр
Веселий інопланетянин
Веселий інопланетянин

Нові категорії в галереї - фігури Оскара Реутерсварда
12.10.2008
Оскар РеутерсвардВ нашій галереї з'явились 2 нові категорії - немможливі фігури Оскара Реутерсварда і серія неможливих фігур Оскара Реутерсварда з прапорами країн Європи, вони містять в собі рисунки відомого шведського художника Оскара Реутерсварда.
 
Оскар Реутерсвард
12.10.2008
reutersvardОскар Реутерсвард (Oscar Reutersvärd)(29.11.15 - 02.02.02) народився в 1915 році в Стокгольмі (Швеція). Його називають "батьком неможливої фігури". Шведський художник, що спеціалізувався в зображенні неможливих фігур, тобто таких, які можна зобразити (враховауючи поруження перспективи при представленні тривимірного простору на папері), але неможливо створити Навчався малюванню під керівництвом російського емігранта професора Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі Михайла Каца.
 
Ілюзія Понцо
12.10.2008
Ілюзія Понцо - оптична ілюзія, вперше продемонстрована італійським психологом Маріо Понцо в 1913 році. Він висунув гіпотезу, що мозок людини визначає розмір об'єкта за його фоном. Понцо нарисував два однакових відрізки на фоні двох ліній, що сходяться (подібно до того, як віддаляється залізна дорога). Верхній відрізок здається більшим, тому що мозок інтерпретує лінії, що сходяться як перспективу (як дві паралельні лінії, що сходяться на відстані). Тому ми вважаємо, що верхній відрізок розташований далі і що розмір його більший. Крім ліній, що сходяться вагу цьому ефекту додає відстань, яка постійно зменшується між паралельними горизонтальними відрізками.
 
Оптичні ілюзії
10.10.2008
Що ж таке оптичні ілюзії ?
Оптичні ілюзії - це оптичний обман нашого мозку. Око бачить, що нарисований один об'єкт, проте мозок розуміє цей об'єкт по-своєму. Коли око одержує картинку - включається велика кількість процесів в нашому мозку. Ми починаємо аналізувати цей процес, як комп'ютер. Починається аналіз розташування основних граней і кутів, структура кольору або позиція джерел світла. І у багатьох випадках цей аналіз несвідомо є неточним - проходить кореція зорових образів.
 
Нова категорія в галереї - ілюзії-приколи
07.10.2008
В галерею додана нова категорія - категорія ілюзії-приколи. Дивіться і смійтесь наздоров'я.
 
Сприйняття кольору
03.10.2008
У процесі пізнання природи людина відкривала для себе все нові й нові принципи організації світу – ритм, симетрію, пропорції, контраст і ін. Цими принципами вона керувалася – спочатку несвідомо, потім усвідомлено, - перетворюючи навколишній світ, створюючи штучне середовище проживання. Природні й створені людиною об'єкти дійсності породили в її свідомості стійкі образи, супроводжувані певними емоціями. Ці символічні асоціативні значення геометричних фігур, ліній враховуються у всіх видах діяльності, пов'язаних зі створенням візуальних форм. Вертикаль при відсутності членувань сприймається як щось непорівнянне, нескінченне, легке, спрямоване вгору. Якщо вона має потовщення в нижній частині або стоїть на горизонтальній підставі – як щось більш стійке. Горизонталь асоціюється з надійністю, стабільністю, рухом, розвитком. Діагональ символізує динаміку. Відповідно композиція, побудована на чітких горизонталях і вертикалях, тяжіє до стійкості, статичності, урочистості, а композиція, що базується на діагоналях, - до руху, мінливості, нестабільності. Горизонтальна композиція буде виглядати більш ґрунтовною, важчою, ніж вертикальна. Справедливість цього твердження багато в чому залежить і від співвідношення сторін прямокутників, і від розміщення матеріалу всередині них.
 
Стереографічні зображення
28.09.2008
Щоб побачити заховане об'ємне зображення, потрібно сфокусувати погляд на уявній точці за картинкою. Якщо у Вас немає досвіду розглядання стереограм, це може виявитися досить важким завданням. Правда, у деяких людей, очевидно, є якась схильність до розфокусування й це вдається їм дуже скоро. Якщо ж ви не належите до таких людей, то вам допоможе терпіння, терпіння й ще раз терпіння. Багато людей впевнені, що якщо вони не побачили нічого цікавого в стереограмі, подивившись на неї хвилину або дві, то їм це не дане природою. Це не так. При достатній наполегливості успіх гарантований.
 
Пляшка Клейна
28.09.2008
Пляшка КлейнаПляшка Клейна — це визначена неорієнтовна поверхня (тобто. двовимірний многовид). Пляшка Клейна вперше була описана в 1882 г. німецьким математиком Ф. Клейном. Вона тісно пов'язана зі стрічкою Мебіуса і проективной площиною. Назва, очевидно, походить від неправильного перекладу німецького слова Fläche (поверхня), яке в німецькій мові близько за написанням до слова Flasche (пляшка).
 
Нова категорія в галереї - стереографічні зображення
28.09.2008
В галереї створена категорія стереографічні зображення. Додано біля 90 різних малюнків в категорію. Детальніше про стереографічні зображення і про те як правильно на них дивитися читайте тут i тут. Згодом буде додано в галерею ще біля 100 зображень.
 
Стереографічні зображення
28.09.2008
Стереограма Звичайно з першого разу не вдається побачити стереограму. І часто люди не вірять, що вона дійсно існує, і думають, що їх обманюють. Але, якщо прикласти деякі зусилля, то побачити її буде не важко.
Людський зір влаштований таким чином, що обидвоє очей, розташовані на деякій відстані, бачать зображення, що небагато відрізняється одне від іншого. Потрапляючи в мозок, вони сполучаються в одне. Предмети, що перебувають далеко, сприймаються обома очами практично однаково. Ті предмети, які розташовані близько до нас, сприймаються по-різному. Завдяки цим відмінностям мозок судить про віддаленість предмета.
Можливо, ви звернули увагу, що зображення представляє із себе повторення того самого фрагмента. Насправді ці фрагменти трохи відрізняються. Якщо розслабити очі й дозволити зображенню як би роздвоїтися, при збігу суміжних фрагментів і почне проявлятися стереограма.
Якщо у Вас так і не вийшло, спробуйте дивитися на зображення з дуже близької відстані. Потім, не фокусуючи зору, повільно віддаляйтесь. У певний момент стереограма почне з'являтися. Тоді й сфокусуйте на ній свій погляд.
Багато різних стереограм ви зможете знайти у нашій галереї.
 
Поверхня Мебіуса
28.09.2008
Стрічка МебіусаПоверхня Мебіуса, стрічка Мебіуса — топологічний об'єкт, найпростіша однобічна поверхня з краєм. Потрапити з будь-якої точки цієї поверхні в будь-яку іншу можна, не перетинаючи краю. Стрічка Мебіуса була виявлена незалежно німецькими математиками Августом Фердінандом Мебіусом і Йоганном Бенедиктом Лісіингом в 1858 р. Модель стрічки Мебіуса можна легко зробити. Для цього треба взяти досить витягнуту паперову смужку й з'єднати кінці смужки, попередньо перевернувши один з них. В евклідовому просторі існують два типи смуг Мебіуса - залежно від напрямку закручування: праві й ліві.
 
Нові категорії в галереї - роботи Моріса Ешера
28.09.2008
В галереї додано нові категорії, присвячені великому голандському графіку-художинку Морісу Ешеру. Це категорі] неможливі фігури Моріса Ешера і метаморфози Моріса Ешера.
 
Моріс Корнеліс Ешер
27.09.2008
Моріс Корнеліс ЕшерМоріс Корнеліс Ешер народився 17 червня 1898 р. в місті Леувардене, адміністративному центрі нідерландської провінції Фрісландія, у родині інженера. В 1903 року родина переїхала в Арнем, де хлопчик якийсь час вчився столярній справі й музиці. З 1912 по 1918 роки Моріс вчився в середній школі. Хоча з раннього віку він проявляв здатності до малювання, його успіхи в школі були досить посередніми.
 
Тест на втому
26.09.2008
Цей тест придумав японський психіатр Акішоі Кітаока. Він стверджує, що ілюзії практично нерухомі для спокійної, врівноваженої людини. Якщо ви бачите активний рух - значить вам потрібен відпочинок. А якщо ви спостерігаєте дуже швидкий рух - вам потрібно звернутись в лікарню, у вас проблеми зі психікою. Швидкий рух ілюзій спостерігається у маньяків. Більше подібних рисунків можете знайти в категорії ілюзіїі руху нашої галереї.
 
Іштван Орос
25.09.2008
Іштван Ороc (уг. Orosz István, 24 жовтня 1951, Кечкемет, Угорщина) — угорський художник-графік і художник-мультиплікатор. Професійну освіту одержав в Університеті Мистецтв у Будапешті. Після закінчення в 1975 році він працював у театрі, як сценограф, декоратор і актор, а також захопився мистецтвом анімації. Пізніше, коли його інтереси перемістилися в область прикладної графіки, він почав робити театральні-, виставкові- й кіноплакати.
 
Нова категорія в галереї - парейдолічні ілюзії
25.09.2008
Сьогодні в галерею додана нова категорія - парейдолічні ілюзії. Парейдолічні ілюзії - це ілюзорне сприйняття реального об'єкта. На відміну від подвійних зображень, картинок на розпізнавання образів, де зображення створено спеціально, щоби провокувати виникнення ілюзій, парейдолії виникають при сприйнятті самих об'єктів. Наприклад, при розгляданні візерунків килима чи обоїв, тріщин і плям на стелях, хмарах можна побачити фантастичні пейзажі, обличчя людей, звірів і т.д
 
Квадратне Сонце
22.09.2008
Чи може бути Сонце квадратним, виявляється що може. Нижче представлена картника, на якій Сонце є квадратним. Шар теплого повітря поблизу поверхні Землі діє як гігантська лінза, сильно викривлюючи прмоені світла від Сонця. Аналогічно спостерігається такий ефект, коли їхати по довгій плоскій дорозі, тоді здається, що далеко дорога мокра. В такому випадку світло від голубого неба заломлюється шаром теплого повітря над суход дорогою. Ця фотографія була зроблена над озером Мічіган в Маскегоні.
 
Будова ока
19.09.2008
Очі головоногих молюсків і хребетних - один із самих складних "приладів", створених природою. У цих двох груп тварин незалежно один від одного виникли майже однаково влаштовані очі. Можна сказати, що природа зробила цей "винахід" двічі. Як влаштовано людське око? Зовні воно захищений прозорою роговою оболонкою, яка постійно зволожується слізьми ( слізною рідиною). Навіть найсуворіші люди за день "проливають" певну кількість сліз. Далі лежить кільце райдужної оболонки (райдужки), колір якої й мають на увазі, коли говорять про колір очей. В альбіносів у райдужній оболонці немає пігменту й тому вона червоного кольору - через просвітчасті кровоносні судини. В оці райдужка відіграє роль діафрагми фотоапарата. Посередині райдужки перебуває отвір - зіниця. Чим яскравіше світло, тим вужча зіниця (вона звужується з 8 до 2 мм). Ще глибше перебуває кришталик, який, як лінза, збирає промені в зображення на очному дні.
 
В якій частині світу найтемніше небо ?
19.09.2008
Предмети, які не світяться самі, нам здаються темними, коли вони найменше освітлені. Небо нам здається темним, коли на нього (а точніше, на атмосферу, що оточує Землю) попадає найменше світла - сонячного, місячного й іншого, наприклад світла від великих міст.
 
Чому піна біла?
18.09.2008
Насправді тут два питання: 1) чому піна непрозора, хоча утворюється з прозорої води? і 2) чому колір піни білий? Для відповіді на перше питання потрібно згадати, що таке прозорість. Тіло прозоре - це коли промінь світла йде через тіло й ніщо йому не заважає, ніщо не спотворює його напрямок.
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Всього 41 - 80 з 80