НЛО

НЛО

Курт Веннер - 30

Курт Веннер - 30

Іштван Орос 28

Іштван Орос 28

Червоні і сірі риби

Червоні і сірі риби

Головна arrow Статті
29.02.2020

Орхідея
Орхідея "Голуб"
Черепи
Черепи
Орхідея-качечка
Орхідея-качечка
Орхідея-тигр
Орхідея-тигр
Веселий інопланетянин
Веселий інопланетянин

Заправка струйных картриджей тут.
50 оптичних ілюзій Надрукувати
08.02.2009
У даній флешці представлені 50 оптичних ілюзій. Дивіться далі (флешка важить 6 мб).
 
Імпарт Надрукувати
28.11.2008
Самостійним напрямком в опарті є так званий імп-арт (imp-art), що використовує для досягнення оптичних ілюзій особливості відображення тривимірних об'єктів на площині. Тут ми бачимо зображення об'єктів, що не існують у просторі – елементи зображення тривимірного об'єкта розташовані у взаємозв'язку, що перешкоджає їхньому однозначному сприйняттю. Подібні неможливі фігури прекрасно демонструють особливості нашого сприйняття простору, адже будь-яка картина в сутності являє собою набір ліній і колірних плям, розташованих на площині! Від художника потрібне певна майстерність, щоб переконати глядача в наявності обсягу, перспективи, створити ілюзію простору у своєму добутку. "Малювати – значить обманювати" – ці слова М.К.Ешера мають глибокий зміст. Неможливі фігури дають відчуття масштабів цього обману.
 
ОПАРТ Надрукувати
28.11.2008
ОПАРТ (англ. Op-art – скорочений варіант optical art – оптичне мистецтво) – художня течія другої половини 20 століття, що використовує різні зорові ілюзії, засновані на особливостях сприйняття плоских і просторових фігур. Течія продовжує раціоналістичну лінію техніцизму (модернізм). Сходить до так званого "геометричного" абстракціонізму представником якого був В. Вазарелі (з 1930 по 1997 р.працював у Франції) – основоположник оп-арту. Можливості Опарту знайшли деяке застосування в промисловій графіці, плакаті, зображальному мистецтві.
 
Неможливі сходи Надрукувати
27.11.2008
Модель неможливих сходів розробив Лайонел Пенроуз (Lionel Penrose). Неможливі сходи були першим неможливим об'єктом, який М.К. Ешер використовував у своїй творчості в картині "Сходження й спуск" ("Ascending and Descending").
Хоча Ешер і Лайонер і Роджер Пенроузи зробили цю ілюзію відомою, вона була відкрита за кілька років до них шведським художником Оскаром Реутерсвардом (Oscar Reutersvard). Але ні Пенроузи, ні Ешер не були знайомі з роботами Реутерсварда.
 
Неможливий тризубець Надрукувати
27.11.2008
Серед усіх неможливих фігур особливе місце займає неможливий тризубець.
Якщо закрити рукою верхню частину тризубця, то ми побачимо цілком реальну картину - три круглі зуби. Якщо закрити нижню частину тризубця, то ми теж побачимо реальну картину - два прямокутні зубці. Але, якщо розглядати всю фігуру цілком, те виходить що три круглі зубці поступово перетворюються у два прямокутні.
 
Неможливий трикутник Надрукувати
25.11.2008
В 1934 році Оскар Реутерсвард (Oscar Reutersvard) створив перший неможливий трикутник, складений із серії кубиків.
Хоча багато художників створювали неможливі фігури, саме Реутерсвард відкрив новий світ фантазій. З тих пір Реутерсвард створив тисячі неможливих фігур. Сьогодні він відомий як "батько неможливих фігур". В 1980 році Шведський уряд вирішив розмістити неможливий трикутник Реутерсварда на поштових марках, які випускалися з 1982 року приблизно два роки.
 
Ілюзія Понцо Надрукувати
12.10.2008
Ілюзія Понцо - оптична ілюзія, вперше продемонстрована італійським психологом Маріо Понцо в 1913 році. Він висунув гіпотезу, що мозок людини визначає розмір об'єкта за його фоном. Понцо нарисував два однакових відрізки на фоні двох ліній, що сходяться (подібно до того, як віддаляється залізна дорога). Верхній відрізок здається більшим, тому що мозок інтерпретує лінії, що сходяться як перспективу (як дві паралельні лінії, що сходяться на відстані). Тому ми вважаємо, що верхній відрізок розташований далі і що розмір його більший. Крім ліній, що сходяться вагу цьому ефекту додає відстань, яка постійно зменшується між паралельними горизонтальними відрізками.
 
Оптичні ілюзії Надрукувати
10.10.2008
Що ж таке оптичні ілюзії ?
Оптичні ілюзії - це оптичний обман нашого мозку. Око бачить, що нарисований один об'єкт, проте мозок розуміє цей об'єкт по-своєму. Коли око одержує картинку - включається велика кількість процесів в нашому мозку. Ми починаємо аналізувати цей процес, як комп'ютер. Починається аналіз розташування основних граней і кутів, структура кольору або позиція джерел світла. І у багатьох випадках цей аналіз несвідомо є неточним - проходить кореція зорових образів.
 
Сприйняття кольору Надрукувати
03.10.2008
У процесі пізнання природи людина відкривала для себе все нові й нові принципи організації світу – ритм, симетрію, пропорції, контраст і ін. Цими принципами вона керувалася – спочатку несвідомо, потім усвідомлено, - перетворюючи навколишній світ, створюючи штучне середовище проживання. Природні й створені людиною об'єкти дійсності породили в її свідомості стійкі образи, супроводжувані певними емоціями. Ці символічні асоціативні значення геометричних фігур, ліній враховуються у всіх видах діяльності, пов'язаних зі створенням візуальних форм. Вертикаль при відсутності членувань сприймається як щось непорівнянне, нескінченне, легке, спрямоване вгору. Якщо вона має потовщення в нижній частині або стоїть на горизонтальній підставі – як щось більш стійке. Горизонталь асоціюється з надійністю, стабільністю, рухом, розвитком. Діагональ символізує динаміку. Відповідно композиція, побудована на чітких горизонталях і вертикалях, тяжіє до стійкості, статичності, урочистості, а композиція, що базується на діагоналях, - до руху, мінливості, нестабільності. Горизонтальна композиція буде виглядати більш ґрунтовною, важчою, ніж вертикальна. Справедливість цього твердження багато в чому залежить і від співвідношення сторін прямокутників, і від розміщення матеріалу всередині них.
 
Стереографічні зображення Надрукувати
28.09.2008
Щоб побачити заховане об'ємне зображення, потрібно сфокусувати погляд на уявній точці за картинкою. Якщо у Вас немає досвіду розглядання стереограм, це може виявитися досить важким завданням. Правда, у деяких людей, очевидно, є якась схильність до розфокусування й це вдається їм дуже скоро. Якщо ж ви не належите до таких людей, то вам допоможе терпіння, терпіння й ще раз терпіння. Багато людей впевнені, що якщо вони не побачили нічого цікавого в стереограмі, подивившись на неї хвилину або дві, то їм це не дане природою. Це не так. При достатній наполегливості успіх гарантований.
 
Пляшка Клейна Надрукувати
28.09.2008
Пляшка КлейнаПляшка Клейна — це визначена неорієнтовна поверхня (тобто. двовимірний многовид). Пляшка Клейна вперше була описана в 1882 г. німецьким математиком Ф. Клейном. Вона тісно пов'язана зі стрічкою Мебіуса і проективной площиною. Назва, очевидно, походить від неправильного перекладу німецького слова Fläche (поверхня), яке в німецькій мові близько за написанням до слова Flasche (пляшка).
 
Поверхня Мебіуса Надрукувати
28.09.2008
Стрічка МебіусаПоверхня Мебіуса, стрічка Мебіуса — топологічний об'єкт, найпростіша однобічна поверхня з краєм. Потрапити з будь-якої точки цієї поверхні в будь-яку іншу можна, не перетинаючи краю. Стрічка Мебіуса була виявлена незалежно німецькими математиками Августом Фердінандом Мебіусом і Йоганном Бенедиктом Лісіингом в 1858 р. Модель стрічки Мебіуса можна легко зробити. Для цього треба взяти досить витягнуту паперову смужку й з'єднати кінці смужки, попередньо перевернувши один з них. В евклідовому просторі існують два типи смуг Мебіуса - залежно від напрямку закручування: праві й ліві.
 
Стереографічні зображення Надрукувати
28.09.2008
Стереограма Звичайно з першого разу не вдається побачити стереограму. І часто люди не вірять, що вона дійсно існує, і думають, що їх обманюють. Але, якщо прикласти деякі зусилля, то побачити її буде не важко.
Людський зір влаштований таким чином, що обидвоє очей, розташовані на деякій відстані, бачать зображення, що небагато відрізняється одне від іншого. Потрапляючи в мозок, вони сполучаються в одне. Предмети, що перебувають далеко, сприймаються обома очами практично однаково. Ті предмети, які розташовані близько до нас, сприймаються по-різному. Завдяки цим відмінностям мозок судить про віддаленість предмета.
Можливо, ви звернули увагу, що зображення представляє із себе повторення того самого фрагмента. Насправді ці фрагменти трохи відрізняються. Якщо розслабити очі й дозволити зображенню як би роздвоїтися, при збігу суміжних фрагментів і почне проявлятися стереограма.
Якщо у Вас так і не вийшло, спробуйте дивитися на зображення з дуже близької відстані. Потім, не фокусуючи зору, повільно віддаляйтесь. У певний момент стереограма почне з'являтися. Тоді й сфокусуйте на ній свій погляд.
Багато різних стереограм ви зможете знайти у нашій галереї.
 
Тест на втому Надрукувати
26.09.2008
Цей тест придумав японський психіатр Акішоі Кітаока. Він стверджує, що ілюзії практично нерухомі для спокійної, врівноваженої людини. Якщо ви бачите активний рух - значить вам потрібен відпочинок. А якщо ви спостерігаєте дуже швидкий рух - вам потрібно звернутись в лікарню, у вас проблеми зі психікою. Швидкий рух ілюзій спостерігається у маньяків. Більше подібних рисунків можете знайти в категорії ілюзіїі руху нашої галереї.
 
Квадратне Сонце Надрукувати
22.09.2008
Чи може бути Сонце квадратним, виявляється що може. Нижче представлена картника, на якій Сонце є квадратним. Шар теплого повітря поблизу поверхні Землі діє як гігантська лінза, сильно викривлюючи прмоені світла від Сонця. Аналогічно спостерігається такий ефект, коли їхати по довгій плоскій дорозі, тоді здається, що далеко дорога мокра. В такому випадку світло від голубого неба заломлюється шаром теплого повітря над суход дорогою. Ця фотографія була зроблена над озером Мічіган в Маскегоні.
 
Будова ока Надрукувати
19.09.2008
Очі головоногих молюсків і хребетних - один із самих складних "приладів", створених природою. У цих двох груп тварин незалежно один від одного виникли майже однаково влаштовані очі. Можна сказати, що природа зробила цей "винахід" двічі. Як влаштовано людське око? Зовні воно захищений прозорою роговою оболонкою, яка постійно зволожується слізьми ( слізною рідиною). Навіть найсуворіші люди за день "проливають" певну кількість сліз. Далі лежить кільце райдужної оболонки (райдужки), колір якої й мають на увазі, коли говорять про колір очей. В альбіносів у райдужній оболонці немає пігменту й тому вона червоного кольору - через просвітчасті кровоносні судини. В оці райдужка відіграє роль діафрагми фотоапарата. Посередині райдужки перебуває отвір - зіниця. Чим яскравіше світло, тим вужча зіниця (вона звужується з 8 до 2 мм). Ще глибше перебуває кришталик, який, як лінза, збирає промені в зображення на очному дні.
 
В якій частині світу найтемніше небо ? Надрукувати
19.09.2008
Предмети, які не світяться самі, нам здаються темними, коли вони найменше освітлені. Небо нам здається темним, коли на нього (а точніше, на атмосферу, що оточує Землю) попадає найменше світла - сонячного, місячного й іншого, наприклад світла від великих міст.
 
Чому піна біла? Надрукувати
18.09.2008
Насправді тут два питання: 1) чому піна непрозора, хоча утворюється з прозорої води? і 2) чому колір піни білий? Для відповіді на перше питання потрібно згадати, що таке прозорість. Тіло прозоре - це коли промінь світла йде через тіло й ніщо йому не заважає, ніщо не спотворює його напрямок.
 
Чому лід голубий ? Надрукувати
15.09.2008
На перший погляд механізм забарвлення льоду такий же, як і той, що приводить до появи блакитного кольору неба. Але це не так. Коли промінь світла проходить через товщину льоду, у першу чергу поглинаються червоні промені, а найглибше проникають блакитні.
 
Чому нічне небо чорне ? Надрукувати
12.09.2008
Чому нічне небо чорне? Адже якщо Всесвіт нескінченний, то в напрямку будь-якої точки неба повинна бути нескінченна кількість зірок, світло яких сумуючись, повинно давати нескінченно велику яскравість. Чому ж цього не відбувається?
 
Ефект Мак-Гурка Надрукувати
11.09.2008
Цей ефект полягає в тому, що слухова й зорова інформації, яку несе в собі розмова, взаємодіють між собою й впливають на те, що ми чуємо.
 
Оптичні ілюзії Надрукувати
10.09.2008
Наукове дослідження геометричних оптичних ілюзій було почато Оппелем в 1854 році. Потім протягом півстоліття з'явилося близько 200 наукових праць на цю тему, що належать перу багатьох видатних учених, у їхньому числі Вундт, Цолльнер, Поггендорф, Гельмгольц. В основному в цих роботах робилися спроби оптичного й психологічного пояснення численних ілюзій, відомих на той час. До початку нашого століття інтерес до оптичних ілюзій значно знизився, і ця тема аж до останніх років не з'являлася в серйозній науковій літературі. Окремі приклади ілюзій приводилися час від часу в елементарних курсах оптики, цікавих книгах по фізиці й дуже нечисленних коротких статтях. Існує безліч теорій оптичних ілюзій.
 
Різні ілюзії, на які не можна подивитись, але можна відчути Надрукувати
07.09.2008
За руезльтаатми долсіждненя одонго анлгійьсокго унвіертисету,, не має занчення, в яокму пряодку рзотаошавні бкуви в солві. Онснове, щбои преша і отсання бвкуи блуи на мсіці. Ішні бквуи мжуоть бтуи в пвоному бсяеподрку, все рвіно тскет мжона порчатити без поблрем.
Ілюзія Арістотеля Якщо схрестити вказівний і середній палець на руці і з закритими очима доторкнутись до носа, то виникне ілюзія подвійності носа. Аналогічно можна взяти будь-яку кульку(із старої мишки) і поводити схрещеними пальцями по кульці.
 
Чому сонце кругле ? Надрукувати
07.09.2008
Якщо Сонце - газова куля, то чому сонячний диск має чіткі різкі границі ? Те, що бачимо ми як поверхню Сонця є фотосферою - поверхнею, якої насправді немає. До нас доходять промені з різних глибин світила. Чим більший шлях, який пройшов промінь, перед тим як досяг поверхні, тим більше він послаблений. А починаючи з деякої глибини, промені до поверхні взагалі не доходять. Сонячні гази найменш прозорі в області "холодних" променів. Цей ефект викликають негативні іони водню. Тому сонячний диск бачимо ми як чіткий круг.
 
Загадка усмішки "Мони Лізи" Надрукувати
01.09.2008
Мона Ліза Мона Ліза, полотно Леонардо да Вінчі, створене ним майже 500 років назад, до цього часу полонить своєю незвичайністю: посмішка жінки не статична, вона здається живою. Чому створюється таке враження?
 
Кімната Еймса Надрукувати
12.08.2008
Кімната ЕймсаКімната Еймса - кімната придумана Адальбертом Еймсом в 1946 р. являє собою приклад тривимірної оптичної ілюзії.
 
Китайський дракон Надрукувати
12.08.2008
ДраконЧудова оптична ілюзія, яку можна самому зробити. Цей маленький дракончик зроблений з паперу - вирізаний і правильно складений.
 
Явище іррадіації Надрукувати
10.08.2008
ІррадіаціяЯвище іррадіації полягає в тому, що світлі предмети на темному фоні здаються більшими у порівнянні зі своїми справжніми розмірами і ніби захоплюють частину темного фону.
 
Street painting Надрукувати
09.08.2008
street painting Street Painting або Madonnari (на италійські) - рисунки на асфальті, твори міського живопису. Street Painting, один з напрямків стріт арту (street art), відрізняється від графіті: стрітпейнтери мають справу з асфальтом (тротуаром), а графіті (graffiti) - зі стінами будинків та іншими вертикальними поверхнями.
 
Анаморфні зображення Надрукувати
08.08.2008
Слово анаморфний (anamorthic) сформовано з двох грецьких слів "ana" (знову) і morthe (форма). До анаморфних відносяться зображення настільки сильно викривлені, що зрозуміти їх без спеціального зеркала буває неможливо.