Оптиміст і песиміст

Оптиміст і песиміст

Метелики

Метелики

Джуліан Бівер працює 63

Джуліан Бівер працює 63

Асфальтний рисунок 13

Асфальтний рисунок 13

Головна arrow Персоналії arrow Моріс Корнеліс Ешер
28.06.2017

Орхідея
Орхідея "Голуб"
Черепи
Черепи
Орхідея-качечка
Орхідея-качечка
Орхідея-тигр
Орхідея-тигр
Веселий інопланетянин
Веселий інопланетянин

Моріс Корнеліс Ешер Надрукувати
27.09.2008
Моріс Корнеліс ЕшерМоріс Корнеліс Ешер народився 17 червня 1898 р. в місті Леувардене, адміністративному центрі нідерландської провінції Фрісландія, у родині інженера. В 1903 року родина переїхала в Арнем, де хлопчик якийсь час вчився столярній справі й музиці. З 1912 по 1918 роки Моріс вчився в середній школі. Хоча з раннього віку він проявляв здатності до малювання, його успіхи в школі були досить посередніми.
В 1919 р Ешер вступає у Школу архітектури й декоративних мистецтв у місті Харлеме. Його вчителем там був художник Самуель де Мескіта, що зробив на хлопця величезний вплив (Ешер підтримував дружні відносини з Мескітою аж до 1944 р, коли Мескіта, єврей за походженням, був разом з родиною знищений нацистами).
На початку 1920 р. Ешер часто подорожує Італією. Там він уперше зустрічається з Джеттою Умікер, яка в 1924 року стає його дружиною. Подружжя жило в Римі до 1935 р., коли перебування в Італії, під контролем режиму Муссолін, стало для них важким.. Потім Эшери переїхали в Шато-д’О (Швейцарія).
У січні 1941 року, після початку Другої світової війни, Эшери повертаються в Нідерланди. З 1940 р. по 1970 р.вони жили в голландському місті Барн (Baarn). У липні 1969 р. Ешер створює свою останню гравюру на дереві — «Змії». Ешер помер 27 травня 1972 р. у своєму будинку в Ларені, на півночі Нідерландів.

Творчість Для сюжетів «класичних» творів Ешера ("Рисуючі руки", "Метаморфози", "День і ніч", "Рептилії", "Будинок зі сходами" і т.д.) характерне дотепне осмислення логічних і пластичних парадоксів. У комбінації з віртуозною технікою це утворює найсильніше враження. Багато графічних й концептуальних знахідок Ешера увійшли до числа символів XX століття й згодом неодноразово відтворювалися або "цитувалися" іншими художниками. Одним з найвидатніших аспектів творчості Ешера є зображення "метаморфоз", що фігурують у різних формах у багатьох роботах. Художник докладно досліджує поступовість переходу від однієї геометричної фігури до іншої, за допомогою незначних змін в обрисах. Крім того, Ешер неодноразово малював метаморфози, що відбуваються з живими істотами (птахи перетворюються в нього в риб та ін.) і навіть "одушевляв" у ході метаморфоз неживі предмети, перетворюючи їх у живих істот. Моріс Ешер одним з перших став зображувати у своїх мозаїчних картинах фрактали. Тільки через десятиліття вчені стали вивчати властивості цих фігур і за допомогою ЕВМ створювати те, що Ешер малював вручну.
 
< Попередня   Наступна >