Felice Varini - 71

Felice Varini - 71

Оскар Реутерсвард - 25

Оскар Реутерсвард - 25

Felice Varini - 143

Felice Varini - 143

Неможливе вікно

Неможливе вікно

Головна
25.02.2020

Орхідея
Орхідея "Голуб"
Черепи
Черепи
Орхідея-качечка
Орхідея-качечка
Орхідея-тигр
Орхідея-тигр
Веселий інопланетянин
Веселий інопланетянин

Різні ілюзії, на які не можна подивитись, але можна відчути Надрукувати
07.09.2008
За руезльтаатми долсіждненя одонго анлгійьсокго унвіертисету,, не має занчення, в яокму пряодку рзотаошавні бкуви в солві. Онснове, щбои преша і отсання бвкуи блуи на мсіці. Ішні бквуи мжуоть бтуи в пвоному бсяеподрку, все рвіно тскет мжона порчатити без поблрем.
Ілюзія Арістотеля Якщо схрестити вказівний і середній палець на руці і з закритими очима доторкнутись до носа, то виникне ілюзія подвійності носа. Аналогічно можна взяти будь-яку кульку(із старої мишки) і поводити схрещеними пальцями по кульці. Ілюзія Вебера Холодні предмети здаються важчими, ніж теплі предмети тієї ж ваги.а.
Ілюзія звукового контрасту Звук однієї і тієї ж сили на фоні тихших звуків здається голоснішим, ніж на фоні голосніших.
Ілюзія Мюллера-Шумана Після багаторазового піднімання важкого вантажу легший вантаж буде здаватися легшим, ніж насправді і, навпаки, після піднімання легкого вантажу, важчий вантаж буде здаватися ще важчим.
Ілюзія Шарпантье Якщо піднімати два однакові за вагою і зовнішнім виглядом, але різні за об'ємом предмети, то менший за розмірами буде здаватися важчим.
Ефект Бецольда-Брюке Ефект полягає у зміні відтінку світла при зміні його інтенсивності. При збільшенні інтенсивності відносно довгих хвиль кольору(наприклад - жовто-зелені чи жовто-червоні), він буде здаватись не тільки яскравішим, але і "жовтішим". Аналогічно і короткі хвилі світла, сприймаються як синьо-зелені і фіолетові, при збільшенні інтенсивності, будуть здаватись "синішими". при увеличении интенсивности начинает казаться синее.
Ефект Пуркіньє Пуркіньє в 1825 р. помітив, що яскравість голубих і червоних дорожніх знаків в різний час доби різна: вдень обидві фарби однаково яскраві, а при заході Сонця голуба здається яскравішою, ніж червона. При настанні сумерків кольори бліднуть і, починають сприйматись в сірих тонах. Червоний колір сприймається, як чорний, а голубий як білий. Цей феномен зв'язаний з переходом від колбочкового до паличкового зору при зниженні освітленості.
Ілюзія Шепарда При збільшенні гучності, тон сприймається, як більш високий.
Ілюзія Місяця Видимий розмір небесного тіла - Сонця чи Місяця - приблизно в півтори раза більший, коли він знаходиться низько над горизонтом, ніж тоді, коли він знаходиться високо в небі. Це дійсно ілюзія. Пересвідчитись можна, якщо закрити Місяць великим пальцем на відстані витягнутої руки. Він однаково закриє Місяць і над горизонтом, і в зеніті. Деякі дослідники мають інше пояснення даній ілюзії. Вони вважають цю ілюзію варіантом ілюзії Понцо.
М'язева післядія Це кумедна ілюзія, яку можна продемонструвати знайомим, якщо у вас є біговий тренажер. Нехай знайомий біжить на тренажері на протязі 3 хвилин із зав'язаними очима. Допоможіть йому швидко зійти з тренажера і попросіть його бігти на місці з зав'язаними очима. Він побіжить вперед, хоча буде думати, що біжить на місці.
 
< Попередня   Наступна >